V edycja konferencji Dieta Trening Motywacja

Aktualności

10 kwietnia 2024 uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w V edycji konferencji Dieta – Trening – Motywacja, programie, który trwa już ud 2017 roku. Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia był problem nadwagi i otyłości wśród młodzieży.

Wykład o tematyce związanej z prawidłowym żywieniem i profilaktyką zdrowotną przedstawiła mgr Ela Przybylska, dietetyk i psychodietetyk. Następnie nasz gość Pan Jakub Heyer - dietetyk sportowy, uznany „Dunker”, opowiadał o swojej ścieżce zawodowej i motywował uczniów do aktywności fizycznej.

Tego dnia na sali gimnastycznej królował taniec. Na początku uczennice z I klasy Tżh: Julia, Ania, Amelia, Weronika, Maja, Wiktoria w pięknych strojach zatańczyły swój układ choreograficzny, a później Pani Martyna Gramza – tancerka ze studia Effort w Murowanej Goślinie, uczyła młodzież tańca Street dance. Pokaz ćwiczeń sylwetkowych zaprezentowała mgr Karolina Białostocka.

Po tak intensywnym wysiłku na uczniów czekały fit ciastka owsiane z orzechami oraz musy owocowe z jogurtem. Oprócz degustacji i chwili przerwy uczniowie pod kierownictwem mgr Weroniki Hańczyk edukowali się w jaki sposób przygotować zdrowy lunch box do szkoły. Odbył się również konkurs żywieniowy, w którym zwycięzcy otrzymali lunch boxy.

Ostatnim punktem konferencji dla wyciszenia emocji był trening Mindfulness – trening uważności, który poprowadziła mgr Iwona Ellert. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega świadome działanie, czyli skupienie uwagi na obecnej chwili.

Każdy uczestnik konferencji oprócz dawki energii i edukacji otrzymał sportowy worek z logo Dieta trening motywacja oraz ulotki edukacyjne.


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!