"Matka"

Aktualności

8 listopada czwarty już raz w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły (70 osób!) razem z  opiekunami: prof. Joanną Zimniak, prof. Joanną Nowak, prof. Karoliną Betką – Śliwińską i  ze mną, zawitali w progach Teatru Nowego w Poznaniu (zakup biletów współfinansowany był ze środków Powiatu Poznańskiego).

Tym razem młodzież miała przyjemność obejrzeć „Matkę” w reżyserii Radka Stępnia.

W pierwszej części spektaklu poznajemy trzydziestoletniego artystę, Leona (świetna rola Mariusza Zaniewskiego), uzależnionego od utrzymującej go matki (w tej roli znakomita Antonina Choroszy), staczającej się w obłęd i uzależnienie. Zagłębiamy się w opowieść o toksycznych rodzinnych relacjach, o niezdrowej bliskości, w historię zakompleksionego, kreującego się na proroka, artysty, megalomana.

Druga część natomiast jest prawdziwie witkiewiczowska, scena nagle jakby potwornieje, a bohaterowie coraz bardziej popadają w swoje szaleńcze, narkotyczne wizje.

Owacje na stojąco były w pełni zasłużone i uzasadnione. Poza tym był to spektakl jubileuszowy, uhonorowanie 30-letniej pracy artystycznej Antoniny Choroszy.

Mieliśmy dużą przyjemność świętować z  aktorami Teatru Nowego tę wyjątkową okazję.

 

md

 


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!