Desant - z wody, powietrza i lądu

Aktualności

W dniu 17 września 2021 r. czterdzieści kajaków z uczniami naszej szkoły pokonało trasę spływu rzeką Wełną na odcinku od Jaracza do Obornik Wielkopolskich. Już od początku młodzieży towarzyszyło wiele emocji. Musiała zmagać się z wymagającą pogodą oraz rzeką, która miejscami miała niski stan wody. Okoliczności przeprawy dały uczniom poczucie zmęczenia, ale również radości oraz satysfakcji z pokonywania własnych słabości. Przyczyniły się także do ujawnienia mocnych stron każdego z uczestników. Po przeszło sześciu godzinach spływu grupa dotarła na brzeg, bynajmniej nie suchą stopą. Nie obeszło się bez przebierania i osuszenia się. Następnie rozpoczęła się zabawa na lądzie, czyli paintball i w powietrzu, czyli pokonywanie tras parku linowego.

W międzyczasie uczniowie posilili się strawą z ogniska oraz napojami. Wydarzenie zakończyło się po zmroku, dlatego konieczny był powrót do autokaru przy świetle latarek.

Dzięki dofinansowaniu w ramach zajęć pozalekcyjnych Aktywni i Zdrowi -  Pogromcy Nudy młodzież spędziła intensywny dzień na imprezie cyklicznej o nazwie DESANT. W tym roku rekord frekwencji został pobity.

Jarosław Schraube


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!