Klasa 3ab w Krainie Ducha Gór u stóp Królowej Karkonoszy

Aktualności

W dniach 22-24 września 2021 roku młodzież z klasy 3ab odwiedziła Kotlinę Jeleniogórską. Przemierzała Karkonosze, które warto podziwiać o każdej porze roku.

Pierwszego dnia grupa udała się na spacer ze Szklarskiej Poręby do Wodospadu Kamieńczyka, a następnie weszła na wzgórze Chojnik, gdzie zwiedzała ruiny średniowiecznego zamku. Wraz z upływem czasu było już tylko lepiej – przejazd do Karpacza, obiadokolacja, gry i zabawy towarzyskie oraz nocleg w Ośrodku Wypoczynkowym „Agat”.

Drugiego dnia młodzież udała się szlakiem z Karpacza Dolnego na Śnieżkę, która nazywana jest „Królową Karkonoszy”. Trasa powrotna wiodła przez schroniska „Strzecha Akademicka” i „Samotnia” oraz świątynię Wang . Intensywny dzień zwieńczył pobyt w aquaparku Sandra Spa.

Trzeci i ostatni dzień klasa 3ab spędziła na zwiedzaniu Karpacza – dotarła na Krucze Skały, do zapory na Łomnicy oraz do Muzeum Sportu i Turystyki. W drodze powrotnej odwiedziła Kościół Pokoju w Jaworze.

Dzięki dofinansowaniu w ramach projektu integracyjnego dla uczniów młodzież spędziła trzy szalone dni w „Królestwie Ducha Gór” u stóp „Królowej Karkonoszy”.

Jarosław Schraube


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!