GALA Złote Belfry 2020

13 października 2020 roku w Zespole Szkół w Bolechowie z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się uroczysty apel i…wyjątkowy, ponieważ pierwszy raz w formie słuchowiska przez szkolny radiowęzeł.

Postanowiliśmy nie zmieniać tradycji, i tak jak co roku wręczyć nauczycielom prestiżowe, bo przyznawane przez uczniów,  Złote Belfry.

Nominowani to osoby, które w danej kategorii uzyskały największą liczbę głosów wśród uczniów naszej szkoły.

I tak:

Kategoria pierwsza dotyczyła nauczycieli, którzy świetnie przekazują swoją wiedzę, ale robią to w sposób szczególny, są wymagający i surowi, nigdy nie zmieniają zdania, a ich znakiem rozpoznawczym jest  żelazna konsekwencja.  W tej kategorii nominowani byli: Prof. Joanna Zimniak,  Prof. Robert Kędziora, Prof. Joanna Kuźniewska, a tytuł: Ciemnej Strony Mocy”otrzymał Prof. Robert Kędziora.

W drugiej kategorii nominowani zostali:  Prof. Monika Dziurla, Prof. Joanna Nowak, Prof. Zbigniew Wojczak. A  Złote Belfry w  kategorii Jasna Strona Mocy”  otrzymała Prof. Monika Dziurla.

Wśród naszych nauczycieli są osoby zrównoważone, wszystko mają pod kontrolą, to mistrzowie wewnętrznej harmonii: ostoje spokoju i jednocześnie źródła animuszu. W tej kategorii nominowani byli: Prof. Monika Dziurla, Prof. Dorota Kopczyńska, Prof. Bogusław Żywucki, a „Mistrzynią Yin i Yang” została Prof. Dorota Kopczyńska.

Niektórzy posiadają żyłkę sportowca, są niezwykle sprawni i nigdy się nie męczą. W kategorii Unikalny Kontorsjonista nominacje otrzymali: Prof. Sylwia Cebulska, Prof. Tomasz Metler, Prof. Grzegorz Śliwiński. A tytuł „Unikalnego Kontorsjonisty” trafił do Prof. Grzegorza Śliwińskiego.

W kolejnej  kategorii nominowani zostali nauczyciele, którzy potrafią oczarować uczniów swoim osobistym urokiem, potrafią przykuć uwagę hipnotyzującym spojrzeniem. W tej kategorii nominacje otrzymali: Prof. Dawid Łasiński, Prof. Patryk Szablewski, Prof. Bogusław Żywucki. A tytuł „Hipnotyzującego Spojrzenia” uzyskał Prof. Patryk Szablewski.

Uczniowie docenili również nauczycieli posiadających nienaturalne zdolności, którzy nie potrzebują słów, wystarczy jedno ich spojrzenie, to prawdziwi niszczyciele dziecięcych uśmiechów. Pogromcą Niwiniątek”  została Prof. Joanna Kuźniewska.

Nominowanymi w kolejnej kategorii zostały osoby, które są z nami od niedawna, a już zostały zauważone. Kto został zwycięzcą w kategorii „Debiut Roku”? - Prof. Anna Dominikowska.

Kolejna kategoria dotyczyła nauczycieli - strażników zasad savoir vivre, uprzejmych,    opanowanych; trzymających emocje na wodzy. W tej kategorii nominowani byli: Prof. Tomasz Dembski, Prof. Sylwia Borys, Prof. Mariusz Palka, a „Mistrzynią Manier Nienagannych” została Prof. Sylwia Borys.

Nie zapomnieliśmy również o nauczycielach nietuzinkowych, mających ostry i cięty język, choć niebywale błyskotliwych, ale też nieprzewidywalnych, tytanicznych eksplozjach temperamentu. W tej kategorii nominacje otrzymali: Prof. Robert Kędziora, Prof. Joanna Zimniak, Prof. Anna Stefańska. A tytuł „Szkolnej Furii” trafił do Prof. Joanny Zimniak.

Najbardziej uśmiechniętym belfrem za to została Prof. Joanna Nowak, a tytuł „Mrs of Poker Face” zdobyła Prof. Małgorzata Juszczak.

„Wulkanem Energii” okrzyknięto Prof. Bogusława Żywuckiego, a „Szalonym Wizjonerem” anno domini 2020 został: Prof. Dawid Łasiński.

Na koniec przyznaliśmy specjalne,  Honorowe Belfry:

Pierwszy Honorowy Tytuł „Strażnika Teksasu” (specjalna nominacja od klas wojskowych) trafił do Prof. Tomasza Metlera.

Tytuł „Powierniczki Ksiąg Zakazanych” otrzymała Prof. Jolanta Czerniawska.

Zaszczytny tytuł „Szkło Kontaktowe” przyznano Pani Marzenie Ratajczak.

Oczywiście Honorowe Belfry wręczono również Dyrekcji:

Wicedyrektor Annie Stefańskiej przyznano tytuł „Matki Kierowniczki” , a Dyrektor Mariusz Palka otrzymał niebagatelny  tytuł „Ojca Dyrektora”.

Na koniec uroczystości głos zabrał również Dyrektor Szkoły.

W imieniu SU życzenia wspaniałych osiągnięć złożyła społeczności szkolnej Anna Sznajder.

Uczniowie podziękowali nauczycielom, wręczając im czekoladki ufundowane przez SU.

Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki dla uczniów dzięki wsparciu RR.

Galę wspaniale poprowadzili: Dagmara Kasprzak (1bso) i Kacper Janowiak (2TIP).

„Oscarowe portrety”  (zaprojektowane przez Tomasza Juchacza z klasy 2 TILG według pomysłu JZ i MDJ - wręczali nauczycielom: uczniowie klas 2 TIP i 4 TI.

O obsługę techniczną zadbali: Kamil Mizgier (2TIP), Bartosz Broda (2TIP).

O profesjonalną oprawę fotograficzną uroczystości zadbał: Patryk Turski, uczeń klasy 2TILG.

Uroczystość przygotowały klasy: 2TIP, 4 TI pod czujnym okiem wychowawczyń: Pani Joanny Zimniak i Pani Moniki Dziurli.

Wszystkim nagrodzonym i nienagrodzonym gratulujemy. Mamy nadzieję, że wręczone nagrody zostały przyjęte z dużym poczuciem humoru.

A całej społeczności szkolnej, bez wyjątku, życzymy dużo zdrowia, wytrwałości i samych sukcesów.

JZ i MD