Bolechowo wspiera akcję JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

Koła zainteresowań | Koło Miłośników Biblioteki

10 czerwca uczniowie wszystkich szkół zjednoczyli się w ogólnopolskiej akcji  Jak nie czytam, jak czytam. To niezwykłe przedsięwzięcie było odpowiedzią na wyniki  raportu Biblioteki Narodowej o stanie czytelnictwa w Polsce, z którego wynika, iż 63% Polaków powyżej 15. roku życia w ogóle nie czyta książek. Ponieważ coraz mniej rodziców czyta w domach i nie przekazują oni w naturalny sposób zamiłowania do czytania, rolę tę przejęły biblioteki szkolne.


Równo o 10. młodzi ludzie w całej Polsce zgromadzeni na placach, boiskach, ulicach, w parkach, galeriach, dworcach i wielu różnych, czasami zaskakujących, miejscach ustanawiali rekord czytania książek w jednym momencie. W tę akcję wpisali się również uczniowie naszej szkoły wspierani przez nauczycieli podczas wspólnego czytania na placu przed budynkiem szkolnym. 
To nie pierwszy raz, kiedy nasza młodzież aktywnie włącza się w akcje promujące czytelnictwo. Przykładem są  ubiegłoroczne Ogólnopolskie Wybory Książek, w których wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. I teraz, i wtedy młodzi  ludzie rzucili wyzwanie stereotypowym opiniom i udowodnili, że czytanie wcale nie jest passe. Mamy nadzieję, że nieprzekonani  zarażą się czytelniczą pasją i też połkną literackiego bakcyla.

Całe przedsięwzięcie  zostało oczywiście uwiecznione na pamiątkowych  fotografiach, które można obejrzeć w galerii poniżej.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji. 
Organizatorzy


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!