8. WARSZAWSKIE TARGI KSIĄŻKI ZA NAMI

Koła zainteresowań | Koło Miłośników Biblioteki

18 maja członkowie Koła Miłośników Biblioteki uczestniczyli w 8. Warszawskich Targach Książki. To największe międzynarodowe wydarzenie czytelnicze w Polsce. Gościem Honorowym tegorocznej edycji były Niemcy. Podczas czterech dni trwania Targów na PGE Narodowym zaprezentowało się ponad 800 wystawców z 32 krajów oraz 1000 autorów. 

Imprezie towarzyszyło1500 wydarzeń- spotkań z autorami, debat, warsztatów, konferencji, lekcji, konkursów, wystaw. Była to niepowtarzalna okazja do spotkania z twórcami wszystkich gatunków literatury polskiej i światowej, zdobycia bezcennych autografów ulubionych autorów, zakupu nowości książkowych oraz udziału w ciekawych wydarzeniach.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się znani nam twórcy, tacy jak Hanna Krall, prof. Jerzy Bralczyk, Tomasz Jastrun, Adam Zagajewski, Jonathan Carroll, Evald Flisar, Maria Nurowska, Krzysztof Varga, Szczepan Twardoch, Mariusz Czubaj, Katarzyna Bonda, Remigiusz Mróz, David Lagercrantz, Maxime Chattam, Graham Masterton i wielu, wielu innych.
Podczas zwiedzania targów wzięliśmy udział w literackiej grze targowej, poznaliśmy autorów 20. książek nominowanych do tegorocznej Nagrody Literackiej NIKE, zapoznaliśmy się z ofertą wielu wydawnictw, także tych niszowych, kupiliśmy kilka nowości książkowych. Dla wielu z nas była to pierwsza wizyta na WTK i okazja do podziwiania pięknego obiektu Stadionu Narodowego.
W trakcie pobytu w Warszawie odbyliśmy spacer po Starym Mieście. Byliśmy przed Pałacem Prezydenckim. Zwiedziliśmy Łazienki i wystawę w Muzeum Żydów Polskich. Na więcej niestety nie wystarczyło czasu. Pełni wrażeń, w dobrych humorach, w rytmie karaoke wróciliśmy późną nocą do domu.


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!