3. Poznański Festiwal Kryminału GRANDA

Koła zainteresowań | Koło Miłośników Biblioteki

Za nami trzecia edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA. Tegoroczne spotkania przebiegały pod hasłami TEJEMNICA-KARA-WINA. 
Udział w festiwalu stał się stałym punktem programu Koła Miłośników Biblioteki. 22 września uczestniczyliśmy w wykładzie p. prof. Teresy Gardockiej zatytułowanym „Bestie, zbrodniarze, zabójcy, niepoczytalni-jak stopniuje się zło? Pani profesor jest prawnikiem z zakresu prawa i postępowania karnego, zajmuje się również problematyką podstawowych wolności i praw człowieka.

Przedmiotem wykładu było przestępstwo zabójstwa i odpowiedzialność za nie. Prelegentka przybliżyła nam różne sylwetki zabójców, skupiając się na motywach ich czynów, a także wymierzonych karach. Poruszyła problem terroryzmu i terrorystów oraz zabójstw masowych. Dowiedzieliśmy się, jak kwalifikuje się popełniane zabójstwa i wymierza karę.
Kolejnym punktem programu naszej wycieczki był udział w spotkaniu autorskim z reżyserem Jakubem Żulczykiem oraz autorem kryminałów Wincentem W. Severskim.
Wycieczkę zakończyliśmy mocnym akcentem, a mianowicie obejrzeniem horroru „TO”.
Niektórzy z nas kontynuowali udział w festiwalu podczas kolejnych dni.
W sobotę uczestniczyliśmy w Gali Premier i Nowości. Mieliśmy okazję zapoznania się z najnowszą kryminalną ofertą wydawniczą oraz przygotowanymi specjalnie na GRANDĘ premierami książkowymi 10. autorów i zdobycia cennych autografów i dedykacji.
Tego dnia odbyło się również spotkanie z autorką kryminałów rosyjskich Aleksandrą Marininą-pisarką, która w samej Rosji wydała 50 milionów książek kryminalnych. Jest to w tej chwili najbardziej rozpoznawalna pisarka rosyjska na świecie.
Udział w kolejnej edycji festiwalu był bardzo przyjemnym doświadczeniem z uwagi na różnorodność zaproponowanych form spotkania z kryminałem. Tłumy obecne na imprezie potwierdzają tezę, że wciąż istnieje zapotrzebowanie na ten gatunek literacki , również wśród młodzieży.


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!