Biblioteka | Aktualności

18 listopada br. uczniowie i nauczyciele zgromadzili się w holu szkoły w Murowanej Goślinie, by wziąć udział w akcji Narodowego Czytania. Amelia Woźniak, prowadząca spotkanie, przybliżyła wszystkim ideę wyżej wspomnianej akcji, nad którą Honorowy Patronat, od początku, tj. od 2011 r., sprawuje Para Prezydencka. Specjalne przesłanie kierowane do uczestników przedstawił Kacper Jarczewski, odczytując fragment listu Prezydenta Andrzeja Dudy.

Podczas szkolnego Narodowego Czytania zgromadzeni usłyszeli utwory autorstwa Adama Mickiewicza z tomiku Ballady i romanse, którego wydanie w 1822 r. uważa się za początek epoki romantyzmu w Polsce. Romantyczność odczytała Julita Modlibowska (4tżhp), Czaty – Dagmara Nadolna (4tżhg), Panią Twardowską – Dominik Kujawa (3ab), Rękawiczkę – Weronika Wełnicka (4tżhg), Kurhanek Maryli – Oliwia Staszak, Oliwier Nowak, Alicja Kajetańczyk i Martyna Guzik (3tżhp), Powrót taty – Natalia Szelągowska, Martyna Gorzejewska, Klaudia Jankowiak (2tżh) oraz Adrianna Wiśniewska (4tżhp).

Balladę Lilije przedstawili nauczyciele: Pani Joanna Białachowska, Pani Weronika Hańczyk, Pani Małgorzata Krzysztoń, Pani Ewa Wysocka, Pani Grażyna Zawal i ks. Waldemar Myka.

Pan Dyrektor podsumowując spotkanie, podkreślił znaczenie Ballad i romansów dla polskiej literatury oraz ich wpływ na kształtowanie narodowej tożsamości.

Na zakończenie wydarzenia wszyscy wykonawcy otrzymali z Jego rąk słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców oraz pamiątkowy dyplom z okolicznościową pieczęcią Kancelarii Prezydenta.