XVI Konkurs Języków Obcych w Zespole Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie

Dnia 9 marca 2018 roku już po raz szesnasty odbył się w naszej szkole Konkurs Języków Obcych dla Gimnazjalistów. Gościliśmy uczniów z oddziałów gimnazjalnych wchodzących obecnie w skład szkół podstawowych w Murowanej Goślinie, Bolechowie, Czerwonaku, Koziegłowach i Skokach wraz z opiekunami.

O godzinie 9.00 uczniowie pisali test leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego i niemieckiego, w wyniku którego trójka najlepszych z każdego języka zakwalifikowała się do finału.Tematami tegorocznej edycji konkursu było Zjednoczone Królestwo i Irlandia oraz Austria i Szwajcaria. To właśnie w rundzie finałowej uczniowie mogli wykazać się wiedzą kulturową na temat tych krajów. W tym roku w kategorii języka angielskiego do finału zakwalifikowała się trójka uczniów z jednakową ilością punktów, więc to właśnie dzięki wiedzy kulturowej pierwsze miejsce wywalczyła Małgorzata Kamieniczna uczennica Szkoły Podstawowej w Czerwonaku . Drugie miejsce zdobyła Marianna Kolańczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie, a trzecie Michał Pytel reprezentant klasy gimnazjalnej przy Szkole Podstawowej w Bolechowie. W kategorii języka niemieckiego Karla Orlowski ze Szkoły Podstawowej w Skokach zajęła pierwsze miejsce, Igor Bromberek- uczeń Szkoły Podstawowej nr2 w Murowanej Goślinie - drugie, a trzecie miejsce - Weronika Ruta ze Szkole Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a finaliści nagrody zasponsorowane przez Radę Rodziców ZS w Bolechowie . Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział!

Pragniemy podziękować pracownikom i uczniom naszej szkoły za pomoc w organizacji i uświetnieniu konkursu. Już teraz zapraszamy kolejnych uczestników do udziału w następnej edycji.

W imieniu organizatorów

Katarzyna Łowigus