Kółko teatralno-filmowe

Koła zainteresowań | Koło Miłośników Biblioteki

Spotkania z filmem odbywają się raz w miesiącu. W repertuarze znajdują się ambitne produkcje poruszające trudne tematy dotyczące m.in. moralnych wyborów bohaterów, poszukiwania własnej tożsamości, wielokulturowości, etc.

Oprócz projekcji filmów ważne są oczywiście dyskusje, wymiana wrażeń i refleksji, ale przede wszystkim odkrywanie prawdziwego przesłania każdego filmu. Wspólne filmowe spotkania to okazja do poznania wartościowego kina.

Uczniowie uczestniczą również w zajęciach  filmowych w poznańskim kinie Muza w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Kilka razy w semestrze młodzież odwiedza także Teatr Nowy w Poznaniu. W tym roku szkolnym uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienia: "Iwona, księżniczka Burgunda", „Przyjęcie dla głupca” i spektakl na podstawie opowieści Bohumila Hrabala "Obsługiwałem angielskiego króla”. W marcu kolejne  teatralne spotkanie – „Dziady”.