Pan Dawid Łasiński finalistą konkursu o tytuł Nauczyciela Roku 2019

Po raz trzeci nauczyciel Zespołu Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie znalazł się w gronie 13. finalistów konkursu „Nauczyciel Roku 2019”.

Organizatorem tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia jest tygodnik oświatowy „Głos Nauczycielski”. Tytuł „Nauczyciela Roku” jest przyznawany wybitnym pedagogom, dla których praca jest prawdziwą pasją, nauczanie-misją, a wychowanie przyszłych pokoleń obywatelskim obowiązkiem. Od 18. lat  Kapituła konkursowa, w skład której wchodzą wszyscy dotychczasowi zdobywcy tytułu, wyłania „Najlepszych z Najlepszych” za ich zaangażowanie, kreatywność, nieszablonowość, pozytywne spojrzenie na świat, otwartość, empatię oraz osobowość.

W tym roku w „Złotej Trzynastce” znalazł się nasz nauczyciel i kolega z pracy, Pan Dawid Łasiński, nauczyciel chemii, twórca cieszącego się ogromną popularnością kanału youtube`owego „Pan Belfer-nauczyciel z Internetów”.

Na uroczystej Gali, która odbyła się 8 października w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie, Pan Dawid Łasiński odebrał Nominację do tytułu „Nauczyciel Roku 2019”. Dzięki temu wyróżnieniu nasza szkoła uzyskała kolejny raz tytuł „Szkoły na Medal”. Przypomnijmy, że we wcześniejszych edycjach Konkursu Nominacje do tytułu „Nauczyciel Roku” otrzymali: Pan Tomasz Metler oraz  Pani Izabella Starosta-Byczyńska.

We  wtorkowej uroczystości uczestniczyli nauczyciele, dyrektorzy, ludzie nauki i kultury, przedstawiciele władz państwowych oraz parlamentarzyści. Naszą szkołę reprezentowali – nominowany - Pan Dawid Łasiński, Dyrektor szkoły – Beata Strama, Opiekun Samorządu Uczniowskiego – Pani Jolanta Czerniawska oraz Specjalista ds. IT, nauczyciel przedmiotów zawodowych – Pan Patryk Szablewski.

Decyzją jury tytuł „Nauczyciela  Roku 2019” otrzymała pani Zyta Czechowska, nauczycielka z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku (gmina Oborniki). Tytuł „Przyjaciela Szkoły 2019”- za działalność charytatywną w fundacji „Ludzki Gest”, wspierającą zdolne dzieci- otrzymał piłkarz, Pan Jakub Błaszczykowski. Tytułem „Inicjatywa Edukacyjna Roku 2019” uhonorowano Maraton Pisania Listów Amnesty International.

Serdecznie gratulujemy Panu Dawidowi osiągnięcia zaszczytnego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów.