Warsztaty edukacyjne w Rogoźnie

W dniach 16 – 20.09.2019 r. młodzież klas mundurowych Zespołu Szkół w Bolechowie uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień w Rogoźnie.

Uczniowie mieli także możliwość udziału w dodatkowych zajęciach z samoratownictwa w wodzie w ramach programu „Bezpieczna woda”, dzięki współpracy z Oddziałem Miejsko – Powiatowym WOPR w Rogoźnie i WOPR Województwa Wielkopolskiego Uczniowie odbyli szkolenia dotyczące profilaktyki, problemów współczesnego społeczeństwa oraz  bezpieczeństwa na obszarach wodnych.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych na temat uzależnień i innych zagrożeń oraz w  treningu interpersonalnym na temat ważnych życiowych umiejętności tj. asertywności, radzenia sobie z agresją, stresem, komunikacji interpersonalnej empatii, samoświadomości.

Profilaktyczne działania mają na celu ukazać młodym ludziom alternatywy wobec zachowań ryzykownych, stymulować aktywność i stwarzać okazje do poszerzania doświadczeń oraz rozwijać zainteresowania m.in. poprzez sport (zajęcia na siłowni, gimnastyka korekcyjna, aerobic i inne) oraz zajęcia artystyczne, techniczne i zajęcia integracyjne. W ocenie uczniów pobyt w RCPU był bardzo atrakcyjny, a zajęcia ciekawe, poruszające często  trudne tematy.