Mikołajkowe czytanie

Biblioteka | Aktualności

Mały człowiek ze smartfonem to dzisiaj widok bardzo częsty, mały człowiek z książką coraz rzadszy.  Dzieci XXI wieku wychowują  się w kulturze obrazkowej. Dlatego, w ramach społecznej kampanii „ Cała Polska czyta dzieciom”  wpisaliśmy się w akcję czytania bajek.

Przebrani za Mikołaje, czarownice, wróżki  i inne bajkowe postacie, powędrowaliśmy do Biblioteki Publicznej by tam spotkać się z dziećmi z przedszkola Słoneczko. Nasz program to "Czytaj, opowiadaj, śpiewaj !!!"

Czytaliśmy zatem  klasyczne wiersze z repertuaru Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, przygotowaliśmy bajkowe zagadki,  wspólnie  śpiewaliśmy  piosenki.

Naszym uczniom  należą się ogromne brawa za aktorskie występy, przedszkolakom  za odwagę. Paniom z biblioteki dziękujemy za  miłe chwile i przygotowane słodkości.
Dla nas ważne jest to, by  dzieci zapamiętały, że  czytanie to po prostu przyjemność. Przyjemność, która wypełnia wszystkie przestrzenie rozwoju człowieka i tego małego i tego trochę starszego.

Kto i jak się bawił widać  na zdjęciach!

Violetta Pawlak