Klasa Ogólnokształcąca

• matematyka,
  • historia
  • język obcy

Przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym:

Uczniowie klasy ogólnokształcącej mają możliwość realizacji przedmiotów w zakresie rozszerzonym. Wybór przedmiotów rozszerzonych powinien uwzględniać zainteresowania uczniów, ale również kierunek dalszego etapu edukacji.

Proponowane zajęcia służą poszerzaniu wiedzy oraz przygotowaniu do egzaminu maturalnego z przedmiotów kierunkowych na poziomie rozszerzonym.

Wybór studiów uzależniony jest od przedmiotów maturalnych, które są punktowane w procesie rekrutacji na uczelnie wyższe na poszczególne kierunki studiów.

-  geografia + historia

- biologia + chemia + fizyka

- historia + biologia i/lub geografia

- historia + geografia + w-f

Propozycje dodatkowych zajęć edukacyjnych:

• warsztaty artystyczne
  • warsztaty psychologiczne
  • warsztaty kynologiczne

NAUKA W KLASIE OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJ UMOŻLIWIA

• zdobycie wykształcenia średniego
  • przystąpienie do egzaminu maturalnego i po jego zdaniu kontynuowanie nauki na studiach
  • zdobycie kompetencji językowych, komunikacyjnych, społecznych, kulturalnych, matematycznych
  • zdobycie wszechstronnych umiejętności, takich jak: przedsiębiorczość, kreatywność, współpraca w grupie

MOŻLIWOŚCI DALSZEGO KSZTAŁCENIA

Pomyślnie zdany egzamin maturalny daje szansę kontynuowania nauki w szkołach policealnych i na studiach wyższych na różnych kierunkach: humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, medycznych, technicznych lub zdobyć zawód na kwalifikacyjnych kursach zawodowych.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Absolwent klasy ogólnokształcącej  może kontynuować naukę w szkołach wyższych lub podjąć pracę jako:

• przedstawiciel handlowy
  • sprzedawca
  • pracownik biurowy
  • telemarketer
  • doradca klienta

Absolwent klasy ogólnokształcącej może również podnieść swoje kwalifikacje, uczestnicząc w kursach zawodowych.